Merve Doğanarslan

Üniversiteden sonra İngilizcemi geliştirmek adına İngiltere’deki dil kurslarını araştırmaya başlamıştım. İlk defa yurt dışına çıkacaktım ve oradaki okullar hakkında sürekli bilgi almaya çalışıyordum. Sakarya Batı Dilleri Eğitim iletişime geçtim.

 Malvern House’da okumaya karar vermiştim.  Malvern House İngilizce eğitiminde çeşitli ders seçenekleri sunuyor. Ben pre-intermediate olarak başladım. Eğitmenler her bir öğrenciyi dikkatle gözlemliyor ve oldukça ilgililer. Malvern House’da dikkat çeken noktalardan biri sürekli pratik yapmak. Akademik bilgiden çok konuşmaya yönelik çalışmalar yaptırılıyor. Kaldığım yurt, Oval’daydı. Liberty Fields’de kalmıştım. Odam iki kişilikti ve mutfağı, banyosu içindeydi. Yurtta kalmak evde kalmaktan daha rahat olacağını düşündüm ve çok da rahattım. Dilediğim zaman yemek yiyor, eve giriş-çıkış saatlerine dikkat etmem gerekmiyordu.

Yabancılık çekmek en fazla iki hafta, sonrasında ulaşım olsun arkadaş grubun olsun yavas yavaş, geze geze oturmuş oluyor. Cuma günleri ders çıkışı bir bara gidilir, hem okuldaki diğer kişilerle tanışma fırsatı yakalanır hem de pratik yaparak eğlenmiş de oluyorsun.

İki buçuk ay sonunda hafızada çok güzel arkadaşlıklar, anılarla dönmüştüm. İkinci günden itibaren oda arkadaşımın beni Cambridge’e davet etmesiyle eğlence ve güzel arkadaşlıklar başlamıştı ve güzel arkadaşlıklarla devam etti. Sakarya Batı Dilleri ailesine özellikle Hande Ablam ve Vildan Ablama bana gösterdiği yakın ilgi ve sevgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Sevgilerimle

Merve