Aile Birleşimi (Almanca)

Yurtdışından Almanya'daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse, kendi ülkesinden ayrılmadan önce, basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya'ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.

Söz konusu basit düzeydeki Almanca bilgisini Goethe-Institut'un bir sınavıyla kanıtlayabilirsiniz..

Ağustos 2007 ikamet yasası ile ilgili yapılan köklü reformlar, Almanya’daki eşinin yanına yerleşmek isteyen yabancılara henüz vize talebinde bulunurken, kendi ülkesinde basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olduğunu kanıtlama zorunluluğu getirmektedir. Bu düzenlemeyle, Almanya’ya gelecek olan bu kişilerin en azından basit bir şekilde de olsa Almanca dilinde iletişim kurarak toplumsal hayata katılmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. Batı Dilleri Kursu olarak Almanca Aile Birleşimi konusunda kursiyerlerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Almanya’ya gelecek olan eşin Almanca dilinde en azından basit düzeyde iletişim kurabildiği vize başvurusu sırasında kanıtlanmalıdır. Basit düzeyde Almanca bilgisiyle somut olarak Avrupa Konseyi tarafından geliştirilen “Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesinin” A1 düzeyindeki bilgi seviyesi kastedilmektedir. Bu yenilik, Avrupa Birliği’nin ikamet ve iltica hukukuna yönelik düzenlemeler temelinde oluşturulmuştur. Batı Dilleri Kursu’nun sizlere sunacağı eğitim programı tamamen ihtiyacınıza yönelik ve sınav formatına uygun olarak tasarlanmıştır.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı İçin Gereken Şartlar?

Alman hükümeti, gidecek bireylerin Almanya’ya kolay uyum sağlamaları açısından Uyum/Entegrasyon Yasası kapsamında, bazı şartların yerine getirilmesini zorunlu tutmuştur.

Bu şartlar;

Batı Dilleri Kursu olarak Almanca Aile Birleşimi programlarımız hakkında daha detaylı bilgilendirmek ve bir çayımızı içmeniz için sizleri ofisimize bekliyoruz. Ayrıca Sakarya'da ilk kez ''YENİ VATANIM ÖN UYUM PROJESİ'' kapsamında ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ AİLE BİRLEŞİMİ SEMİNERİ verilmektedir.

 

Batı Dilleri, Sakarya İngilizce Kursu, Sınav, Dil Kursu, YDS, TOEFL, IELTS, YÖKDİL, Erasmus, Almanca Aile Birleşimi, Speaking, İlköğretim İngilizce, İş İngilizcesi, Work and Travel, Pilotajlık, Yurtdışı Dil Okulu, Kurumsal İngilizce, MEB dil sertifikası, batı dilleri, batı dilleri merkezi, İspanyolca , İtalyanca, Rusça, İngilizce Özel Ders, İngilizce konuşma, İngilizce seviye tespit, Dil Sertifikası, Çocuklar için İngilizce, Kurumsal çeviri, Sakarya İngilizce kursu , Sakarya İspanyolca kursu, Sakarya Fransızca kursu, Sakarya İtalyanca kursu, Sakarya Almanca kursu, Adapazarı İngilizce kurs, Adapazarı Almanca kurs,